Hájenka Besednice
O Hájence Fotogalerie Ceník Kontakty
 

Ceny a objednávky

Pohoda lesního ticha
 

Hájenka Besednice

Pobyty

Objekt je pro veřejnost trvale uzavřen a nelze jej nijak rezervovat. Děkujeme za pochopení.


  • Záloha - 30 % z celkové ceny - týdenní pobyty
  • Záloha - 50 % z celkové ceny - víkendové pobyty
  • Doplatky se platí 1 měsíc před nástupem a to na účet
    Dále zasíláme potvrzení o zaplacení a informace k nástupu
  • Poplatky pro obec - 10 Kč/ osobu a den - v den nástupu
  • Zálohová kauce - do 3000 Kč za celkovou skupinu
    (opatření jak předejít případným škodám na majetku - vráceno v den odjezdu)

Přehled volných termínů

Klikněte na volný - neobsazený termín, vyplňte email/telefon (nebo nám rovnou zavolejte na číslo 739 518 175) a daný termín Vám bude dočasně rezervován. Z důvodu administrativního zpracování je možné zarezervovat pouze jeden termín.

Ozveme se Vám zpět na udaný kontakt s podrobnostmi, ohledně daného termínu.

Po úhradě první splátky/zálohy Vám zašleme potvrzení o zaplacení a informace k nástupu.

Doplatek z celkové ceny uhradíte na náš účet nejpozději 30 dnů před nástupem. V případě, že počet dnů mezi datem objednání pobytu a datem nástupu je 50 a méně, je výše první splátky rovna celkové ceně pobytu.

Jelikož objednávky telefonem a přes web mají stejnou prioritu a mezi objednáním a zanesením rezervace do systému je nutná časová prodleva, má tato rezervační tabulka pouze orientačně-informativní charakter a na jejím základě nelze vznášet jakékoli nároky. Definitivní rezervace Vašeho pobytu nastává až dnem připsání první splátky/zálohy za pobyt na náš účet. Děkujeme za pochopení.

Vysvětlivky

 

Vranka obecná

Vranka obecná

Rozšíření a výskyt: tento druh je rozšířen ve vodách větší části Evropy, vyskytuje se i v severním Španělsku, v jižním Švédsku a v Anglii. Chybí na větší části Pyrenejského poloostrova, v Irsku a ve Skotsku, v jižní části Itálie a Balkánského poloostrova. U nás vranka obecná osídluje především potoky a říčky pstruhového charakteru, její výskyt v některých tocích zasahuje až do střední části parmového pásma.

Popis: tělo je vřetenovité, s velkou a shora zploštělou hlavou, pokryté sliznatou kůží bez šupin. Ústa jsou velmi široká a ozubená. Na skřelových kostech jsou dva trny. Hřbetní ploutve jsou dvě, zřetelně oddělené, břišní ploutve jsou posunuty dopředu až pod prsní ploutve. Ocasní ploutev je mírně zaokrouhlená. Vranka nemá plynový měchýř. Zbarvení těla se přispůsobuje okolnímu prostředí. Hřbet je obvykle hnědý až šedý, s tmavými skvrnami, ostatní tělo mramorované, břicho vždy světlé. Na ploutvích jsou tmavší pásy, s výjimkou ploutví břišních.

Biologie: žije v tekoucích vodách s čistou, kyslíkem bohatou vodou. Dno vyžaduje kamenité či štěrkopísčité, protože se ukrývá pod kameny. Pohybuje se při vyrušení pouze krátkými skoky a co nejdříve se opět ukrývá. Živí se menšími larvami vodního hmyzu. V našich vodách dožívá až 10 roků a velikosti do 15-17 cm. V prvním roce dorůstá 3-6 cm, ve druhém roce 5-8 cm, ve třetím roce 6,4-9 cm, ve čtvrtém roce 7-10 cm, v pátém roce 8-11 cm, v šestém roce 9-13 cm. Pohlavně dospívá ve stáří 1-3 roků a tře se v dubnu a květnu. Na 1 kg hmotnosti samic připadá 10-45 tisíc jiker. Při tření samice ukládá jikry na spodní a boční strany kamenů a samec je hlídá. Vývoj jiker trvá asi 20 dní.

Význam: je významným prvkem fauny našich nejčistších toků, kde jako citlivý biologický indikátor signalizuje znečištění vody.


>>> navštivte též Myslivnu Pod Kohoutem <<<

 

© 2009–2022 Lesy obcí Trhové Sviny a Besednice s.r.o. • webdesign HARPUNA :: graphics & multimedia